آزمون های گارنت مناسب برای 10 تا 15 سال

متخصصان و روان‌شناسان گارنت برای سن 4 تا 9 سال آزمون هوش برتر را پیشنهاد می‌دهند، گارنت باور دارد هر کودک در چند هوش قوی‌تر و بااستعدادتر است. شناخت علاقه و استعداد کودک در دوران دبستان، به والدین این امکان را می‌دهد تا برای آینده‌ی کودک بهتر و مفیدتر برنامه‌ریزی کنند.

آزمون هوش برتر گارنت
  • آزمون هوش برتر گارنت

  • 80 سوال80 دقیقه

زمانی که درباره‌ی باهوش بودن صحبت می‌کنیم، مهم‌ترین نکته‌ای که از یاد می‌بریم این است که انواع مختلف هوش وجود دارد و  همه‌ی افراد باهوش هستند اما هوش هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.
به بیان ساده‌تر منظور این است که احترام به تفاوت‌های هوش افراد باعث می‌شود طیف افراد مختلف را در جامعه بپذیریم و بدانیم که هوش هر فرد در جای خود ارزشمند است.

از نظر علم روان‌شناسی هوش یعنی سازش‌یافتگی انسان با محیط و علاوه بر این، هوش اشاره دارد به عملکرد برخی از استعدادها و توانایی‌های ذهنی مرتبط مانند حافظه، دقت، تمرکز، یادگیری، منطق، سرعت پردازش، استدلال، حل مسئله و برنامه‌ریزی که توانمندی پاسخگویی به فشار‌های محیطی را نیز در فرد تقویت می‌کند.


امروزه دیدگاه‌های گوناگونی درباره‌ی هوش وجود دارد که یکی از مشهورترین آن‌ها نظریه هوش چندگانه گاردنر است؛ بنابراین نظریه، هوش را می‌توان در 8 دسته تقسیم‌بندی کرد: هوش منطقی، هوش فضایی، هوش درون‌فردی، هوش موسیقایی، هوش کلامی - زبانی، هوش جنبشی - جسمانی، هوش بین‌فردی و هوش طبیعت‌گرایانه. از الگوی هوش‌برتر گاردنر می‌توان در زمینه‌های مختلف کمک گرفت از جمله برای مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، برنامه‌ریزی آموزشی و هدایت تحصیلی، استعدادیابی و تعیین استعدادهای شغلی و تحصیلی.
 


برای اینکه بدانید چه هوشی در شما قوی تر است، در گارنت ثبت نام کنید و به سوالات آزمون هوش برتر گارنت پاسخ بدهید.

نقطه شروعِ همراهی و رفاقت گارنت با شما، سنجش و ارزیابی هوشمندانه استعدادهای شما است. بعد از سنجش استعداد، هدف گارنت این است که شما دانش کافی نسبت به حرفه‌ها و تخصص‌های موجود در دنیا به دست آورید تا بتوانید با دید وسیع‌تر و ذهن آماده‌تری تخصص موردعلاقه خود را انتخاب کنید. به همین خاطر ویدئوهای آموزشی که محتوای بسیار منحصربه‌فرد دارد هدیه گارنت به شما است. این آموزش‌ها بسیار فراتر از آن چیزی است که شما در مدرسه یاد می‌گیرید.

آکادمی گارنت