آزمون های گارنت مناسب برای 16 تا 18 سال

متخصصان گارنت برای سن 11،10و12 سال آزمون هوش برتر و آزمون رفتارشناسی گارنت را توصیه می‌کنند، شما با کمک این دو آزمون شناخت کاملی از هوش و استعداد خود پیدا می‌کنید و باتوجه‌به الگو رفتاری خود می‌دانید چه شغلی برای شما مناسب است تا هدف زندگی خود را در همین سنین نوجوانی پیدا کنید.

آزمون هوش برتر گارنت
  • آزمون هوش برتر گارنت

  • 80 سوال80 دقیقه

زمانی که درباره‌ی باهوش بودن صحبت می‌کنیم، مهم‌ترین نکته‌ای که از یاد می‌بریم این است که انواع مختلف هوش وجود دارد و  همه‌ی افراد باهوش هستند اما هوش هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.
به بیان ساده‌تر منظور این است که احترام به تفاوت‌های هوش افراد باعث می‌شود طیف افراد مختلف را در جامعه بپذیریم و بدانیم که هوش هر فرد در جای خود ارزشمند است.

از نظر علم روان‌شناسی هوش یعنی سازش‌یافتگی انسان با محیط و علاوه بر این، هوش اشاره دارد به عملکرد برخی از استعدادها و توانایی‌های ذهنی مرتبط مانند حافظه، دقت، تمرکز، یادگیری، منطق، سرعت پردازش، استدلال، حل مسئله و برنامه‌ریزی که توانمندی پاسخگویی به فشار‌های محیطی را نیز در فرد تقویت می‌کند.


امروزه دیدگاه‌های گوناگونی درباره‌ی هوش وجود دارد که یکی از مشهورترین آن‌ها نظریه هوش چندگانه گاردنر است؛ بنابراین نظریه، هوش را می‌توان در 8 دسته تقسیم‌بندی کرد: هوش منطقی، هوش فضایی، هوش درون‌فردی، هوش موسیقایی، هوش کلامی - زبانی، هوش جنبشی - جسمانی، هوش بین‌فردی و هوش طبیعت‌گرایانه. از الگوی هوش‌برتر گاردنر می‌توان در زمینه‌های مختلف کمک گرفت از جمله برای مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، برنامه‌ریزی آموزشی و هدایت تحصیلی، استعدادیابی و تعیین استعدادهای شغلی و تحصیلی.
 


برای اینکه بدانید چه هوشی در شما قوی تر است، در گارنت ثبت نام کنید و به سوالات آزمون هوش برتر گارنت پاسخ بدهید.

آزمون رفتارشناسی گارنت
  • آزمون رفتارشناسی گارنت

  • 28 سوال28 دقیقه

این که هر فردی نگران آینده‌ی خود یا فرزندانش باشد، کاملاً طبیعی است اما راه رهایی از نگرانی و ناآگاهی خودشناسی است.
خودشناسی گامی استوار است در شناخت مسیر زندگی و نوجوانی بهترین وقت شناخت خود و تعیین مسیر زندگی است. 
با آزمون رفتارشناسی گارنت می‌توانید حتی تا پیش از 18 سالگی خودتان و الگوهای رفتاری‌تان را دقیق‌تر بشناسید و هدفمند شوید. ‌

نام آزمون رفتارشناسی دیسک درواقع باتوجه‌به حروف اول چهار الگوی اصلی رفتار فرد ساخته شده و به زبان انگلیسی است. این چهار الگو عبارت است از تسلط‌گرایی، تأثیرگذاری، ثبات‌گرایی و وظیفه‌شناسی. آزمون رفتارشناسی دیسک آزمونی معتبر و بین‌المللی است. این آزمون هم به خودشناسی کمک می‌کند و هم به بهبود نقش‌آفرینی در کارهای گروهی و گسترش ارتباطات.


این آزمون مجموعه‌ای از سؤالات چندگزینه‌ای درباره‌ی احساسات شما است. پاسخگویی به این آزمون اگر دقیق و درست سنجیده شود، آینده‌‌ی افراد را باتوجه‌به الگو رفتاری منحصربه‌فردشان تغییر می‌دهد.

توجه به نتایج این آزمون یک تیر و دو نشان است: فرد شرکت‌کننده در آزمون دیسک هم خودش را بیشتر می‌شناسد و هم تشخیص می‌دهد که از نظر رفتاری و شخصیتی با چه کسانی سازگارتر است. باتوجه‌به نتایج آزمون دیسک همچنین متوجه می‌شوید که کدام شیوه‌های یادگیری مناسب شماست و همین یک نکته کافی است تا مدرسه به محیطی آموزنده‌تر و دوست‌داشتنی‌تر تبدیل شود و این آغاز راه است.آزمون دیسک یاری‌گر انتخاب شغل آینده هم هست. مسیر شغلی لذت‌بخش و ثروت‌ساز از روزهای خوش مدرسه آغاز می‌شود اگر خودمان را درست بشناسیم و همراهان آینده‌نگر و نکته‌بین داشته باشیم.

 


برای اینکه الگو رفتاری خود را بشناسید و بتوانید در مسیر موفقیت در آینده را پیش بگیرید در آزمون رفتار شناسی گارنت شرکت کنید.

نقطه شروعِ همراهی و رفاقت گارنت با شما، سنجش و ارزیابی هوشمندانه استعدادهای شما است. بعد از سنجش استعداد، هدف گارنت این است که شما دانش کافی نسبت به حرفه‌ها و تخصص‌های موجود در دنیا به دست آورید تا بتوانید با دید وسیع‌تر و ذهن آماده‌تری تخصص موردعلاقه خود را انتخاب کنید. به همین خاطر ویدئوهای آموزشی که محتوای بسیار منحصربه‌فرد دارد هدیه گارنت به شما است. این آموزش‌ها بسیار فراتر از آن چیزی است که شما در مدرسه یاد می‌گیرید.

آکادمی گارنت