سواد مالی

در طول زندگی همهٔ ما مهارت‌های مختلفی را یاد می‌گیریم. اما شاید یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که از همان ابتدای کودکی باید یاد گرفته شود و حتی مدرسه هم در آموزش آن کوتاهی کرده سواد مالی است. اگر راه دوری نرویم و کمی گذشته ایران را بررسی کنیم، به افراد موفق و نام‌ آشنایی همچون خاندان خسروشاهی‌ ایران می‌رسیم. افرادی که توانستند با دانش مالی بالا اتفاقات به‌یاد ماندنی رقم بزنند. این خانواده موفق تمام این دستاوردها را مدیون دانش عمیقی هستند که از کودکی آموزش دیده بودند.

user
ranking سطح :

دقیقاً سواد مالی چیست و چرا یادگیری آن مهم است؟

به زبانی ساده می‌توان سواد مالی را داشتن درک و دانش مالی برای مدیریت و برنامه‌ریزی بهتر درآمد، بدهی‌ها و هزینه‌های زندگی، مدیریت مالی شخصی و گروهی، برقراری توازن دخل‌ و خرج نام برد. چیزی که به آن توجه بسیاری نمی‌شود و در بیشتر مواقع موفقیت‌ها و شکست افراد را به هر مولفه‌ای جز دانش مالی ربط می‌دهند.

کمیل رودی از پیشگامان آموزش سواد مالی برای کودکان و حتی بزرگسالان است. این استاد برجسته می‌خواهد در دوره آموزش سواد مالی گارنت کودکان و نوجوانان را با دنیای مدیریت و برنامه‌ریزی مالی، بودجه‌بندی و موارد مربوط به حوزه مالی و اقتصادی بیشتر آشنا کنید. 

 

آموزش سواد مالی؛ دریچه‌ای به روی آینده بهتر 

در دنیایی که اگر در مدیریت هزینه‌ها کوتاهی شود، شاید وسط ماه تمام پول خود را استفاده کنید و مجبور شوید پرداخت قسط وام را عقب بیندازید. مدیریت هزینه‌ها به شما کمک می‌کند با هر اندازه پولی که دارید، بتوانید مشکلات خود را حل کرده و حتی مقداری از درآمدتان را نیز سرمایه‌گذاری یا پس‌‌انداز کنید. در این دوره، کمیل رودی کودکان و نوجوانان را با اهمیت یادگیری هوش مالی بیشتر آشنا می‌کند و نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت هزینه‌ها را برای پرداخت بدهی‌ها، تولید بودجه و درک تفاوت ابزارهای مالی آموزش می‌دهد. اهمیت یادگیری مهارت هوش مالی و اقتصادی به‌قدری زیاد است که محققان گزارش کرده‌اند، افرادی که در کودکی و نوجوانی سواد مالی را آموزش می‌بینند، زندگی اقتصادی بهتر و موفق‌تری در آینده تجربه می‌کنند.

 

چرا یادگیری سواد مالی مهم است؟

در دنیایی زندگی می‌کنیم که پول نقشی اساسی در زندگی انسان‌ها دارد و هرگونه اشتباه در استفاده از آن می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به بار آورد، یادگیری سواد مالی چشم‌اندازی از مسئولیت‌‌پذیری مالی به کودکان و نوجوانان می‌دهد.

با توجه به این‌که مدرسه تنها به آموزش ریاضی بسنده می‌کند و هیچ آموزشی برای نحوه سرمایه‌گذاری بلند مدت، مدیریت پرداخت هزینه‌های ضرورری زندگی و استراتژی بودجه‌بندی نمی‌دهد. آکادمی گارنت با درک اهمیت یادگیری هوش مالی برای کودکان، دوره آموزشی سواد مالی را با یکی از بهترین اساتید این حوزه تدارک دیده است. 

 

دوره هوش سواد مالی گارنت

دوره هوش مالی گارنت با تدریس آقای کمیل رودی «مدیر آکادمی هوش مالی» برگزار می‌شود. این استاد برجسته دارای مدرک مربیگری مالی (CFEI) از شورای تربیت مربیان آموزش مالی ایالات متحده است. در این دوره علاوه بر آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم مهم دنیای مالی و تجارت، آن‌ها با روش‌های کنترل هزینه، نحوه بودجه‌بندی، الگوهای خرید، بانک‌ها و انواع حساب‌های بانکی، مالیات و موارد مشابه آشنا می‌شوند. با شرکت کودکان و نوجوانان در این دوره، آن‌ها با مدیریت پول و هزینه‌ها بیشتر آشنا خواهند شد و با یادگیری یکی از مهم‌ترین مهارت‌های اصلی زندگی، در هزینه‌های شخصی آینده خود تصمیمات بهتری را اتخاذ می‌کنند.

آموزش سواد مالی در تصمیمات مهم آینده‌شان نقش پررنگی را خواهد داشت. 

 

بنابراین اگر می‌خواهید با مهارت مهم هوش مالی بیشتر آشنا شوید و سواد مالی را به‌عنوان یکی از ارکان اصلی مدیریت بهتر زندگی یاد بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم در دوره سواد مالی گارنت با تدریس استاد برجسته آقای کمیل رودی شرکت کنید.

 

ثبت نام در گارنت

چطور در این دوره شرکت کنم؟

برای موفق شدن در هر زمینه‌ای بهتر است، اول خود را بشناسیم و با مشاغل مختلف آشنا بشیم تا با ذهن آگاه تر و آگاهی بیشتر تخصص مناسب خود را انتخاب کنیم

چطور در این دوره شرکت کنم؟

فرایند متخصص شدن در گارنت در گارنت ثبت نام کنید آزمون استعدادیابی بدین آشنایی با مشاغل و آموزش‌های مهارت‌های نرم رو ببینید رشته ای که می‌خواهید در آن متخصص شوید را انتخاب کنید.

مشاوره کسب اطاعات بیشتر

نظر کسانی که در این دوره ثبت نام کرده اند


همکاران گارنت