استعدادیابی و آموزش رایگان 100 هزار دانش‌آموز مناطق محروم ایران و دختران افغانستان

استعدادیابی و آموزش رایگان 100 هزار دانش‌آموز مناطق محروم ایران و دختران افغانستان

عضو بنیاد ملی نخبگان از امکان آموزش رایگان و استعدادیابی برای 100 هزار دانش آموز درمناطق محروم کشور و دختران افغان خبر داد.

پیمان سرحدی مدیر آکادمی استعدادیابی و مهارت‌افزایی گارنت درباره آمار کودکان بازمانده از تحصیل طی سال‌های 1400 تا ۱۴۰۱ عنوان کرد: در این حوزه براساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس این عدد به نزدیک یک میلیون نفر رسیده و طبق آمار بیشترین تعداد کودکان محروم از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان هستند. همچنین 141 هزار دانش‌آموز بازمانده و ترک‌تحصیل­کرده در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که کمبود نیروی انسانی، کمبود فضای آموزشی، مسائل فرهنگی، فقر و ... بیشترین علت این اتفاق است.

 

وی افزود: سیستان و بلوچستان با وجود وسعت جغرافیایی زیاد و بالاترین میزان پراکندگی جمعیت در میان استان‌ها، عنوان «کمترین آمار بهره‌مندی از فضای آموزشی استاندارد» و «بالاترین آمار بازماندگان از تحصیل» کشور را داراست. با توجه به اهمیت دانش‌آموزان در فردای بهتر یک جامعه توجه به امر آموزش و ایجاد زمینه‌های درست پرورش توانایی‌ها اهمیتی بیش از گروه‌های دیگر سنی دارد و نیازمند مشارکت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی گروه‌های مختلف جامعه است.

سرحدی گفت: در همین راستا کمپینی با هدف کشف و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان مناطق محروم ایران و همچنین آموزش معلولین جسمی حرکتی و دختران بازمانده از تحصیل کشور افغانستان باعنوان «همدل گارنت» راه‌اندازی شده که قرار است با همراهی مردم، داوطلبان و سازمان‌های مردم نهاد از یکم بهمن ماه 1401 برای تحقق رویای کودکان و نوجوانان آغاز به کار کند.

 

استعدادیابی و آموزش رایگان 100 هزار دانش‌آموز مناطق محروم ایران و دختران افغانستان

 

وی ادامه داد: این کمپین به عنوان یک تعهد اجتماعی، در راه کمک به کودکان و نسل آینده‌ساز کشور قدم برمی‌دارد و وظیفه­ خود می‌‌داند که به آنهایی که به دلیل کمبود‌های مالی از تحصیل بازمانده‌اند کمک کند تا بتوانند همزمان با تحصیل، مهارت‌هایی کسب کنند که می‌تواند در آینده شغلی آن‌‌ها بسیار مؤثر باشد. همچنین با توجه به اتفاقات ناگوار روی داده در کشور افغانستان و محرومیت دختران دانشجو، این کمپین در نظر دارد تا بصورت رایگان اقدام به استعدادیابی و آموزش دختران افغانستان کند.

 

آکادمی بین‌المللی گارنت به عنوان اولین آکادمی استعدادیابی و مهارت‌افزایی تحت حمایت و نظارت بنیاد ملی نخبگان این کمپین را راه‌اندازی کرده است تا زمینه فراهم کند که هر کودک و نوجوانان ایرانی تا پیش از 18 سالگی صاحب تخصص‌­هایی شود که بتواند کسب درآمد کند.

 

 

سرحدی از گروه های فعال در شناسایی کودکان مناطق محروم درخواست کرد با ارتباط با گارنت، جامعه هدف مورد نظر را معرفی کنند.

ارتباط با آکادمی استعدادیابی و مهارت‌افزایی گارنت  26455569 – 26159064

برچسب ها: