مسئولیت‌های اجتماعی

حمایت از کودکان مناطق محروم و کم برخوردار

آکادمی استعدادیابی گارنت بر اساس منشور مسئولیت اجتماعی خود، دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار ایرانی را در بخش سنجش و آموزش بورسیه می‌کند.

  • استعدادیابی و آموزش یک میلیون دانش‌آموزش مناطق محروم ایران
  • ساخت و تجهیز 114 کتابخانه در مناطق محروم کشور
  • ساخت 114 مدرسه مهارت‌آموزی در مناطق محروم کشور
  • بورسیه 10000 استعداد مناطق محروم از سنجش تا مهارت

 


آکادمی استعدادیابی گارنت در راستای رسالت اجتماعی خود می‌کوشد در سراسر جهان فارغ از مرز‌های جغرافیایی از بین کودکان فارسی زبان (از جمله کودکان افغانستان، تاجیکستان و ...)  نخبه‌های علمی، فرهنگی و هنری را کشف نموده و در جهت هدایت و رشد توانایی این نوابغ تلاش نماید.
تمام کودکان با استعداد به‌دنیا می‌آیند و براساس توانایی‌های ذاتی، مهارت‌های مختلفی دارند. اما تنها برخی از آنها فرصت کشف و پرورش توانایی‌هایشان را برای شکوفایی هرچه بهتر پیدا می‌کنند.

آکادمی استعدادیابی و مهارت آموزی گارنت، با محوریت  استعدادیابی آنلاین، در تلاش برای استعدادیابی کودکان و نوجوانان فارسی زبان سراسر جهان (ایران، افغانستان، تاجیکستان و …) در سنین کم برای رشد و پرورش و توسعه فردی‌شان است. گارنت با درک شرایط اقتصادی و فرهنگی در برخی مناطق، رسالت اجتماعی خود می‌داند تا فارغ از مرزهای جغرافیایی، توانایی‌های کودکان مناطق محروم را کشف کند و در راستای هدایت و رشدشان قدم محکمی بردارد.

هر کودک می‌تواند به نخبه‌های علمی، فرهنگی و هنری، ورزشی و … تبدیل شود، تنها باید استعدادهایش کشف و پرورش داده شود. آگاهی و دانش والدین نقش مؤثری در کشف و پرورش توانایی‌های کودکان و نوجوانان دارد، از این رو آکادمی گارنت با آگاهی‌بخشی به والدین درخصوص  اهمیت استعدادیابی در شکوفایی توانایی‌های کودکان، مسیر رشد را برای فرزندان ایران هموار می‌کند. 

گارنت با رفع موانع تحصیل و شناسایی مهارت‌های کودکان مناطق محروم، اعتماد به نفس این کودکان را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود آنها بتوانند خلاقیت‌های پنهان‌شان را شکوفا کنند. 

این مجموعه استعدادیابی آنلاین، سعی می‌کند ارتباط تنگاتنگی با نهادها و سازمان‌های بین‌المللی  برقرار کند و با استفاده از امکانات و دانش این مؤسسات، با روش‌ها و راهکارهای علمی شناسایی استعداد و توانمندی کودکان آشنا شود؛ تا بتواند از جدیدترین روش‌های استعدادیابی در مجموعه خود استفاده کند.

شعار کمپین مسئولیت اجتماعی گارنت کشف مهارت‌های تمام کودکان جامعه با هر سطح فرهنگی و اقتصادی است. از این رو با تمامی موسسات، مدارس و آموزشکده‌های علمی همکاری می‌کند و با درک مسئولیت اجتماعی خود در برابر کودکان مناطق محروم، سعی می‌کند کمک‌رسان آنها در شناسایی توانایی‌هایشان باشد. پس از شناسایی استعدادها، با ارائه سرمایه‌گذاری و بورسیه تحصیلی، کودکان را تنها نمی‌گذارد و تا رسیدن به آینده‌ای موفق و روشن همراهشان خواهد بود.
گارنت چگونه به استعدادیابی و کشف مهارت‌های کودکان فارسی زبان سراسر جهان کمک می‌کند؟


آکادمی استعدادیابی و مهارت‌آموزی گارنت، مراحل کشف استعدادها و سنجش ظرفیت هوشی کودکان را به‌صورت آنلاین با استفاده از لپ‌تا‌پ، گوشی هوشمند و تبلت انجام می‌دهد. بنابراین هر داوطلب می‌تواند در آزمون آنلاین استعدادیابی گارنت شرکت کند و در این مسیر میزان توانایی‌های کودکان و تمرکز والدین برای رشد و پرورش فرزندان نمایان می‌شود.

هدف گارنت، فقرزدایی دانش و توسعه سطح رفاهی کودکان مناطق محروم، روستایی و کم‌برخوردار است. کودکانی که استعدادهایشان می‌تواند روشنی‌بخش مسیر رشد کشور عزیزمان ایران باشد اما به‌دلیل محرومیت مناطق و امکانات ناکافی برای رشد و تحصیل، فرصت شکوفایی پیدا نمی‌کنند. 

در مسیر مسئولیت اجتماعی، هر کس تمایل به همکاری با گارنت برای کشف و توسعه مهارت‌های کودکان را داشته باشد، می‌تواند با استفاده از یک گوشی یا تبلت  اقدام به استعدادسنجی کودکان و نوجوانان کرده و نتایج آن را برای کارشناسان گارنت ارسال کند.